Farkas Bíborka: Druidaösvény (Az Istenek akarata 1.)
Egy nagyon komplex, korhű történelmi kötet a Druidaösvény. Érezhető, hogy sok kutatómunka előzte meg a könyv megírását és nem egy hónap alatt lett összerakva. Igaz, hogy a sorozat első részébe nyertem csak bepillantást, és messze még a vége, de szerintem a maga nemében jó könyv. Van ami nagyon tetszett benne, van, ami kevésbé. De utóbbi is személyes preferencia miatt inkább.
Imádom az ókori Britanniában játszódó, misztikus, kelta történeteket. Talán gyermekkorom, korai ifjúságom egyik legrajongottabb időszaka, az indiános történetek és Kleopátra után. Az írónő csalhatatlan érzékkel nyúlt e történelmi korszakhoz. Nagyon jól hozza a stílusjegyeket, figyel a történelmi hűségre. A szereplők ruházatától kezdve az életmódjukig nagyon egyben van minden. Jók a leírások is.
Viszont sajnos a karakterek rovására is megy kicsit a dolog. Nem tudtam a főhőst, de a mellékszereplőket sem megismerni, hiányztak számomra a gondolataik, érzéseik, mozgatórugóik, az erősebb jellemfejlődés. Kicsi Tölgy a főhős. Érdekelt a történe, hogy rendeződik-e a kapcsolata az apjával és beteljesedik-e a szerelme, druida lesz belőle vagy valami más, Talán kicsit önmaga ellensége is volt végig. Szembement minden figyelmeztetéssel, minden fontos dologgal.
A jellemfejlődése ezért lassú, nehézkes, nem elég látványos talán. Szerethető karakter, de jobban meg kellett volna ismernem hozzá, hogy a szívembe lopja magát. Személy szerint néha úgy megráztam volna a cselekedeteiért. De hát egy fiatal kislány, akinek iránymutatás, szeretet, nevelés kell. A mellékszereplők sem túl hangúlyosak. Inkább történetközpontú, nem pedig karakterközpontú a kötet. Ezzel nincs is semmi baj. Nekem hiányzott a bővebb karakterkifejtés. Szinte mindig elvitte a szemem a leírások sokasága vagy egy aktuális történés. Utóbbiból akad bőven. Mozgalmas könyv, ha szabad ezt mondani. Mindig valami fontos történik.
Nagyon hiányzott számomra a karakterek bővebb kifejtése, érzelmeik megélése és a párbeszédek, amelyekből szintén kevés volt. De mégis jól összerakott kötet. Amit nagyon szerettem benne, az a misztikum, a mágia, a hiedelmek, a rituálék, és az, ahogy az írónő elkalauzol a múltba.
Köszönöm a lehetőséget az írónőnek!
Itt megvásárolható: https://www.libri.hu/talalati_lista/?autocomplete=1&text=farkas+b%C3%ADborka
Fülszöveg:
Az ókori Britannia csaták zajától hangos, népeit belviszályok mérgezik. A druidák kora leáldozóban van, ősi Isteneik kultusza hanyatlásnak indult, a távolból pedig új hódító próbálja eltiporni az egymással acsarkodó kelta törzsek világát: Róma, a hatalmas császári birodalom.
A népek összefogásának szükségességét csak kevesen látják be, ám Kernow-i Connor, a vándor druida közéjük tartozik. Az Istenek parancsára ki kell mentenie ellenségei keze közül egy kilencéves, látomásoktól vezérelt kislányt, Gwyneth-t, akit később tanítványául fogad. A habókosnak tartott gyermeknek azonban rá kell ébrednie arra, hogy számára a legnehezebben leküzdhető akadályt nem a törzsi ellenségeskedés, a természetfeletti világ, vagy Róma hódítási kísérlete jelenti, hanem a saját irányíthatatlan képességeivel és félelmeivel való szembenézés.
Vajon képes lesz Gwyneth végigjárni a Druidaösvényt? Miféle küldetést tartogatnak számára az erejüket még egyszer megmutató, ősi Istenek? Mi vár rá és szülőföldjére a Római Birodalom fojtogató ölelésében?
A Druidaösvény egy lebilincselően részletgazdag utazás a felnőtté válás mélységein keresztül a kelta kultúra lenyűgöző világába. A bátorság, az önfeláldozás, az állhatatosság merész próbája, a kelta törzsek történetének szomorú, de felemelően hősi krónikája.
Idézet:
Ó, Kicsi Tölgyfa, mennyi minden lesz még az életben, amit nem fogsz érteni! – A Mester legyintett. – Gyakran csak évekkel később látjuk világosan, hogy mit is akartak az Istenek egy nehéz és fájdalmas dologgal.
Ha tetszett a cikk, nyomj egy like-ot a Követem gombra jobb felső sarokban laptopról, számítógépről és balra lent tabletról, mobilról. Ha szívesen megvitatnád bővebben, mert teljesen más az álláspontod, akkor normális hangnemben a blogbejegyzés alatt, kommentben megteheted. Továbbá a ReAd-blog Fb oldalán vagy a ReAd-blog csevegő csoportban is megy a témázás a cikkről, ott is megtalálsz.
ReAd-blog Adrija