2021. jan 15.

Az a fránya gyomorégés!

írta: Mayerné Répási Adrienn
Az a fránya gyomorégés!

heartburn-5273873_640.jpg

Az a fránya gyomorégés...

Mindhárom várandóságom alatt, de sokszor még most is rendszeresen küzdök a gyomorégéssel, bizonyos ételek fogyasztása után vagy ha olyan gyógyszert, antibiotikumot szedek, amit nem tolerál a gyomrom. A gyomorégés nem csak kellemetlen dolog, hanem nagyon sokszor megnehezíti az életet is. Mondtam már, hogy a gyomorsavat még tovább irritálja a kávé? De a csoki is! Az alkohol, a tartósítószeres dolgok, a kelttészták, a gyümölcsök és zöldségek héja, sokszor még az egyes főzelékek is tiltólistásak ilyenkor.

Hihetetlen módon meg tudja az ember mindennapjait keseríteni, ha állandóan mérlegelnie kell, mit ehet és mit nem. Van a könnyebbik út, mikor beszedünk rá egy tablettát és elmúlik. Na de ha állandósul, az ember nem szívesen szed mindig újabb és újabb gyógyszereket, nem árt körbenézni nagyanyáink praktikái között. Elég sok dologra működik a népi gyógymód hathatósan.

Különböző fokozatok gyomorégés során

Persze a gyomorégésnek is vannak különböző fokozatai. Például amikor fáj a torkod, de nem tudod mitől. Vagy amikor úgy érzed, leég a hajad is, pár falat fogyasztása után. De olyan is volt, hogy azt hittem szívrohamom van, pedig csak gyomorégés volt. Van, amelyik fázis elviselhető, hamar elmúlik és van az a kínzó gyomorégés, amit egész egyszerűen nem lehet bírni. Aludtam már ülve is, nem egyszer. 

Hogy milyen folyamat során jön létre gyomorégés?

A folyamat akkor jön létre, ha a gyomor túl sok gyomorsavat termel. A záróizom ezt a savat a gyomorban tartja alapjáraton. Viszont ha nem képes megfelelően zárni, a sav a nyelőcső alsó részébe kerül és irritálja nem csak a gyomrot, hanem a nyelőcső nyálkahártyáját is.

Házi praktikák gyomorsav ellen

Megosztok veletek pár praktikát a természetesebb, gyógyszermentes dolgokból, hátha nektek épp beválik valamelyikük. Nekem sajnos csak ideig-óráig voltak elég hatásosak és volt, amelyik egyáltalán nem használt egy szemernyit sem. Hátha nektek fog. Az évek alatt kísérletezgettem mindenfélével tulajdonképpen.

cup-829527_640.jpg

A teljesség igénye nélkül: citromos víz, tej, pattogatott kukorica, sültkrumpli, ropi, cola, Salvus víz, kamillatea, gyömbértea, szódabikarbóna vízben elkeverve, gyömbéres keksz, keksz, állandó rágcsálás, mentolos rágó, borsmenta tea, főtt krumpli, lenmag, zabkása, dió, almaecet, kacsazsíros kenyér, olivaolaj, banán.

És akkor jöjjön a csodaszer, amit 10 alkalomból 8-szor biztos elmulasztja vagy legalább mérsékli a gyomorégésem. Ez pedig nem más, hanem egy mézfajta. A repceméz csodákra képes a gyomorsavval.

honey-1006972_640.jpg

Hihetetlen, hogy ez az apró jószágok által készített dolog ennyire jó. Alapjáraton nem szeretem a mézet. Biztos vagyok benne, hogy nem fogtok látni mézet kanalazgatni vagy mézes kenyeret majszolni sosem. De a gyomorégős napokon bizony a legjobb barátom a kiskanál és a repceméz! Próbáljátok ki, működik! És mennyivel jobb, mintha gyógyszert kellene szedni!

Nektek van hasonló, jól bevált népi praktikátok, mely kiváltja a gyógyszereket? Meséljetek nekem!

Ha tetszett a cikk, nyomj egy like-ot a Követem gombra jobb felső sarokban laptopról, számítógépről és balra lent tabletról, mobilról. Ha szívesen megvitatnád bővebben, mert teljesen más az álláspontod, akkor normális hangnemben a blogbejegyzés alatt, kommentben megteheted. Továbbá a ReAd-blog Fb oldalán vagy a ReAd-blog csevegő csoportban is megy a témázás a cikkről, ott is megtalálsz.

ReAd-blog Adrija

#méz #népigyógymód #repceméz #gyomorégés #egészségvédelem #miadéle #miadéleblogger

 

 

Szólj hozzá

Kitekintő